“Şuramda bir şeyler var
Sahiden bir şeyler var
Haykırmadan anlatamam”
turgut uyar - kavşakta


Genel

Tarih: 10 Şubat, 2015 | İhsan Uzun

0

14 Şubat Dünya Öykü Günü Ankara Etkinliği

Bu sene 13.sü düzenlenen Dünya Öykü Günü; Ankara Üniversitesi, Çankaya Belediyesi ve Ankara Öykü Günleri Derneği iş birliğinde düzenleniyor.

Türkiye’nin birçok kentinde kutlandığı gibi Ankara’da da bir etkinlikle kutlanıyor. Her sene bir yazarın okuduğu Dünya Öykü Günü Bildirisi’ni Bu yıl Murathan Mungan okuyacak. Etkinlik Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda gerçekleşecek. 14 Şubat Dünya Öykü Günü’nde, aralarında yazar Murathan Mungan, Vüs’at O. Bener, Füruzan, Haldun Taner ve Tomris Uyar’ın da bulunduğu edebiyatçıların eserleri Ankaralılarla buluşacak.

Ayşegül Tözeren’in Murathan Mungan ile yapacağı söyleşi, bu etkinliğin en ilgi çekici yanı olacak. Aynı zamanda Murathan Mungan kitaplarını da imzalayacak.

Devlet Tiyatroları sanatçılarından Şahin Ergüney ve Fulya Yeşilkaya’nın Murathan Mungan’ın “Boyacıköy’de Kanlı Bir Aşk Cinayeti” öyküsünü seslendireceği etkinlikte, Ankara Üniversitesi konservatuar sanatçıları müzik dinletisi de gerçekleştirecek.

Geçen sene yapılan Dünya Öykü Günü etkinliklerinde, bildiriyi, Türk edebiyatının usta öykücülerinden Necati Tosuner okumuştu.

 


Yazara İlişkin

İhsan UzunYoruma açık değil.

YUKARI ↑

Paylaş