"Mutlu aileler birbirlerine benzerler. Her mutsuz aileninse kendine özgü bir mutsuzluğu vardır."
lev tolstoy - anna karenina


Genel bozuk para

Tarih: 12 Şubat, 2015 | ballweigher

0

4 Liradan Ucuza Sahip Olabileceğiniz 5 Kitap

Kitap fiyatlarını incelerken böyle bir içerik oluşturmak fikri geldi aklıma. Genelde yayınevlerini, yazarları kitapların fiyatlarından dolayı şikayet ederiz. Bizleri korsana teşvik ettiği için kimi zaman onları suçlarız. En yüksek komisyonu hangi taraf elde ediyor bilmiyorum fakat kimi zaman 25-30 lira etiket fiyatı olan kitaplar normal bir vatandaşın bütçesini epey sarsıyor. Birazdan bahsedeceğim kitapların büyük ihtimal “astarı yüzünden pahalıya geleceği” için korsanları asla çıkmayacak.

1) Aramızdaki Kırgınlığı Aşmak

1

Marshall B. Rosenberg’in kaleminden çıkan bu kitap, insan ilişkilerine dair tavsiye alabileceğiniz ve her ortamda okuyabileceğiniz vaadiyle ortaya çıkmış bir kitap. Kişisel gelişim kategorisinde yer alıyor ve 96 sayfa. Fiyatı ise yalnızca 80 Kuruş. Satın alma linki

2) Altın Işık

2

Bu kitap hepimizin yakından tanıdığı, tanımasa dahi ismini muhakkak bir şekilde duyduğu bir yazara, Ziya Gökalp’e ait. Türkçülük kavramını sistemleştiren, bu ideolojinin bir nevi temellerini atan Ziya Gökalp bu kitabında çocuklara ve gençlere Türkçülük kavramını anlatıyor. Onlarda bir bilinç oluşturmaya çalışıyor. Kitap 72 sayfadan oluşuyor ve 3.5 TL. Şuradan satın alabilirsiniz.

3) Türk Manilerinden Seçmeler

3

Yazarının ismi Müfit Tunalı. Mütena isimli yayınevinden çıkmış bir kitap. Maalesef ürün açıklaması yok, açıklamada bir maniye yer verilmiş ve 109 sayfadan oluştuğu görebileceğimiz şeyler arasında. Beklentinizi düşük tutarsanız, sizi mutlu edecek nitelikte bir kitap gibi görünüyor. Fiyatı yine 3.5 TL. Satın almak için buraya tıklamalısınız.

4) Adli Bilimler – Suçluları ve Kurbanları Tespit Etmek

4

İşin açığı, seçtiğim kitaplardan en çok ilgimi çeken kitap bu oldu. İsminden de anlaşılacağı üzre var olan bir suçun kimin tarafından işlendiğinin tespiti üzerine yazılmış. Bu konu üzerine çeşitli tekniklerin bilgisini bizlere sunan kitap Carol Ballard tarafından yazılmış. 48 sayfa olduğunu belirtmek isterim. Fiyatı ise 3.8 TL. Şuradan kitaba ulaşabilirsiniz.

5) Bastırma ve Bastırılanın Geri Dönüşü

5

Bu kitap da yukarıdaki kitaplara nazaran oldukça farklı bir içeriğe sahip. Öncelikle kitabın cep boy olduğunu belirteyim. Resim sizi aldatmasın. Psikanaliz dizisi dahilinde yer alan bu kitap, Freud tarafından yazılmış ve Telos Yayıncılık tarafından yayımlanmış. Fiyatı ise şuradan görebileceğiniz gibi 3.9 TL

Sanki bir kitap sitesinin reklamını yapmak üzere hazırlanmış gibi görünüyor yazı, özeleştiri yapmak gerekirse. Öyle olsa bu cümleyi yazmamış olurdum diyerek bu savı çürütmek durumundayım :) İyi okumalar.


Yazara İlişkin

ballweigher

en büyük tehlike nedir?Yoruma açık değil.

YUKARI ↑

Paylaş