"Efsaneler denizdeydiler ve gittikleri yerlere kendi efsanelerini de götüreceklerini henüz bilmiyorlardı."
iskender pala - efsane


Genel

Tarih: 19 Şubat, 2015 | sehlimumteni

0

Duygu Asena Roman Ödülü “Kadının Hala Adı Yok”

Son başvuru tarihini ve katılım koşullarını paylaşmadan önce Doğan Kitap’ın resmi web sitesindeki yönetmelikte belirtilen ödülün amacını yazmak istiyorum.

“Bu ödül, yazdıklarıyla Türkiye’deki kadınların sorunlarına büyük bir duyarlılık gösteren Duygu Asena’nın anısına bir saygı duruşudur. Onun Türkiye’ye mal olmuş eseri Kadının Adı Yok’tan yola çıkmakta, ülkemizde kadınların yaşadığı zorlukların hâlâ sürmekte olduğuna vurgu yaparak, farkındalığı artırmayı da amaçlamaktadır. O yüzden de: “Kadının Hâlâ Adı Yok.”
Türkiye’yi kadın hakları özgürlük ve eşitlik konularında  “ilk”lerle tanıştıran değerli yazarımız Duygu Asena’nın anısına, edebiyat dünyasında başarıları ödüllendirmek amacıyla 2007 yılından başlayarak yılda bir kere verilmektedir.
Yıl içinde yayımlanmış tüm romanların başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen bir roman ödülüdür.”

 

 

*Yarışmaya son katılım 1 Nisan 2015 saat 17.00‘dır. Özellikle belirtelim ki “Postadaki gecikmelerden ve kaybolmalardan yarışmayı düzenleyen kurum sorumlu değildir.”. Bu yüzden elinizi çabuk tutun ve son ana sıkıştırıp postanın gidip gitmediği gibi sıkıntılarla karşılaşmayın derim.

*Ödül 10.000 TL‘dir.

*Başvuru için teslim adresi 19 Mayıs Caddesi Golden Plaza No: 3 Kat:10 – 34360 ŞİŞLİ – İSTANBUL olup diğer bilgiler de şuradadır.


Yazara İlişkin

sehlimumteni

Daha her şeyi anlatmadım. Sehl-i mümteni ne demek bakmak isterseniz sizi şöyle alalım.Yoruma açık değil.

YUKARI ↑

Paylaş