"Dünya kaçtı gözüme;
Çıkamaz."
özdemir asaf


Genel

Tarih: 4 Şubat, 2015 | ballweigher

0

Okumadan Önce Muhakkak Ölmeniz Gereken 7 Kitap

Ölmeden önce okumanız gereken kaç kitap olduğunu bilmiyorum fakat okumadan önce ölmenizin makbul sayılacağı birkaç kitaptan bahsetmek istiyorum sizlere. Elbette hiçbirinin okuyucu kitlesine bir kastım yok.

1) Elif Gibi Sevmek

Hikmet Anıl Öztekin’e ait olan bu kitap başa gelen durumlara karşı elif gibi dimdik durabilmeyi öğütlüyor. Elif derken Arap alfabesindekinin kastedildiği aşikâr kapaktan da görülebileceği üzere.

elif

 

2) Allah De Ötesini Bırak

Hayata dair tasavvufi yorumlar içeren bu kitap Uğur Koşar tarafından kaleme alınmış. Yazar Allah’ın her şeyden haberdar olduğunu ve sonsuz tevekkülle ona karşı güven duymamız gerektiğini söylüyor.

3) Yaralı

Kahraman Tazeoğlu’nun yazmış olduğu bu kitap eski bir sevgilinin ardından yazılmış. Yazar sevgilisine serzenişte bulunuyor ve ona lanetler ediyor.

yaralı

 

4) Bana İkimizi Anlat

Ahmet Batman’a ait bu kitaba muhakkak hayatınızın bir köşesinde rastlamışsınızdır. Reklamlarda, billboardlarda, facebook ve twitterda her mecrada kendine yer edinebilen bir kitap.  Kahraman Tazeoğlu gibi bu yazar da aşk, kadınlık, adamlık gibi konuları seçenlerden.

 

2a24dafd-6258-48ac-9bd8-2bf967498352

 

5) Fi

Akilah Azra Kohen isimli yazarın elinden çıkan Fi bir kişisel gelişim kitabı.  Kitap aynı zamanda aşk acısı, ihanet, potansiyelini gerçekleştirme gibi konuları bir potada eriterek okuyucusuna değişik bir deneyim sunmaya hazır görünüyor.

 

5cb06b94-49ae-4426-86df-32a002c96cf5

 

6) Kapalı Gişe Yalnızlık

Tek derdinin aşk olduğunu dile getiren Serkan Özel sunuyor bize bu kitabı. İsminden anlaşılacağı üzere bu kitap da aşkı ve beraberinde getirdiği sorunları dile getirmiş.

93b41b57-b8c3-4f34-a638-6d27cd805182

 

7) Sıcak Ayaz

Bu kitap da 6. maddede bahsettiğimiz yazara ait. Önceki kitabınınki gibi bu kitabın ismi de şaşırtmıyor. İki karşıt sayılabilecek kelimeyi bir arada kullanarak bir şeylere atıfta bulunan Serkan Özel kapak resmi olarak da başlığın hakkını verecek bir motif kullanmış. İçeriği yukarıdaki kitapla aynı.

 


Yazara İlişkin

ballweigher

en büyük tehlike nedir?Yoruma açık değil.

YUKARI ↑

Paylaş